Seat Leon: Praca w komorze silnika

Seat Leon –> Porady –> Kontrola stanu paliwa i tankowanie –> Komora silnika –> Praca w komorze silnika

Należy zapoznać się uważnie z informa cjami dodatkowymi  strona 14


Zawsze należy pamiętać o niebezpieczeństwie obrażeń i poparzeń, jak również o ryzyku wypadku lub pożaru podczas wykonywania czynności w komorze silnika, np. podczas kontroli i uzupełniania płynów. Dlatego należy zawsze przestrzegać poniższych ostrzeżeń i postępować zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Komora silnika samochodu jest obszarem potencjalnie niebezpiecznym.

UWAGA

Wyłączyć silnik,wyjąć kluczyk ze stacyjki i zaciągnąć hamulec ręczny. W sa - mochodach z ręczną skrzynią biegów, ustawić dźwignię zmiany biegów na bieg jałowy; w pojazdach z automatyczną zmianą biegów ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu P. Odczekać, aż silnik ostygnie.

Nie odkręcać korka zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego, gdy silnik jest gorący. Układ chłodzenia jest pod ciśnieniem!

Chronić twarz, ręce i ramiona zakrywają korek dużą szmatą zabezpieczającą przed wyciekiem chłodziwa lub pary.

Jeżeli konieczna jest praca w komorze silnika w czasie jego pracy, elementy obracające się (na przykład, pasek klinowy, alternator, wentylator chłodnicy) i wysokonapięciowy system zapłonowy stanowią dodatkowe zagrożenie.

Należy przestrzegać następujących dodatkowych zasad, jeśli konieczne jest wykonanie czynności przy układzie paliwowym lub elektrycznym:

OSTROŻNIE

Przy uzupełnianiu płynów należy upewnić się, że płyn wlewany jest do właściwego pojemnika, w przeciwnym razie mogą wystąpić poważne zaburzenia pracy silnika lub jego uszkodzenie.

Informacja dotycząca środowiska

Należy regularnie kontrolować podłoże pod pojazdem, aby wykryć wszelkie wycieki we wczesnym stadium. W przypadku stwierdzenia plam oleju lub innych płynów w miejscu parkowania samochodu należy skontrolować pojazd w warsztacie.

Informacja

W pojazdach z kierownicą z prawej strony* zbiornik płynu hamulcowego znajduje się po drugiej stronie komory silnika rys. 234.

Sprawdzanie poziomów

Rys. 234 Schemat rozmieszczenia poszczególnych elementów Co pewien czas należy sprawdzić poziomy płynów eksploatacyjnych w samochodzie. ...

Otwieranie pokrywy silnika

Należy zapoznać się uważnie z informacjami dodatkowymi Pokrywa silnika zwalniana jest od wewnątrz samochodu. Sprawdzić, czy ramiona wycieraczek ...

Zobacz tez:

Pasy bezpieczeństwa - środki ostrożności
Pasy bezpieczeństwa zmniejszają prawdopodobieństwo poważnych obrażeń ciała wskutek zderzeń i gwałtownego hamowania. Mazda zaleca używanie pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów w każdej sytuacji. Siedz ...

Sytuacje, w których może nastąpić odpalenie (napełnienie) poduszek powietrznych, mimo że nie doszło do kolizji
Przednie poduszki powietrzne i kurtyny powietrzne mogą zostać odpalone w przypadku silnego uderzenia w spód samochodu. Wybrane przykłady pokazane są na ilustracji. Uderzenie w krawężnik, brzeg chodnika lub twardą przeszkodę Wpadnięcie ...

System rozpoznawania odległości od poprzedzającego pojazdu (DRSS)
System rozpoznawania odległości od poprzedzającego pojazdu (DRSS) mierzy przy użyciu czujnika radarowego dystans pomiędzy Twoim samochodem, a pojazdem jadącym przed nim, gdy samochód jedzie z prędkością co najmniej 30 km/h, a także wskazuje ...

Categorie